palety z tworzyw sztucznych

PALETY Z TWORZYW SZTUCZNYCH

Palety z tworzyw sztucznych tego typu są specjalnie przystosowane do składowania i przewożenia produktów takich jak żywność czy medykamenty. Obejmują standardowe wymiary i pod wieloma względami przewyższają palety drewniane. Są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mają również krawędzie zabezpieczone przed poślizgiem towaru i pasują do pojemników plastikowych, które również posiadamy w asortymencie.

Specyfika i zastosowanie produktu

Palety są higieniczne, idealne do zastosowania w przemysłach spożywczym i farmaceutycznym, ponieważ ich konstrukcja zapewnia łatwą obsługę, czyszczenie oraz utrzymanie wysokich standardów sanitarnych. Są również dopuszczone do użytku w krajach, gdzie stosowanie palet drewnianych jest zakazane. Tego typu tworzywa sztuczne są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne. Bez żadnego problemu wytrzymują zmiany temperatury w zakresie od -40 stopni Celsjusza do 75 stopni Celsjusza. Każda z nich naturalnie nadaje się do wielokrotnego wykorzystania (nawet do 15 lat użytkowania) oraz cechuje się niską masą własną.

palety z tworzyw sztucznych

Zalety w użytkowaniu

W przypadku wymogów fitosanitarnych taka paleta nie wymaga dodatkowego dostosowania, a w razie jej zniszczenia materiał można w 100% przetworzyć ponownie w celu stworzenia nowych palet. Chemikalia o różnych odczynach kwasowych lub zasadowych również nie mają większego wpływu na jej konstrukcję, co ułatwia nam znacząco ich czyszczenie bez zbędnych obaw. Przy eksploatacji zaletą jest też brak ostrych elementów jak drzazgi czy gwoździe, które występują w paletach z drewna. Niewątpliwie ze względów ekonomicznych przy transporcie lotniczym znaczenie będzie miała niższa waga w stosunku do klasycznej palety, nawet do 30% mniej masy.

Oferta IRENA S. C.

Nasz asortyment obejmuje głównie używane palety typu EURO H1 szare o wadze 18 kg. Są specjalnie dostosowane do transportu pojemników typu E2 – i w nie również można się u nas zaopatrzyć. W charakterze zamiennika możemy zaproponować używaną paletę EURO H1 o wadze 17,5 kg czarnego koloru oraz palety bez znacznika EUR.  Stanowią one wspaniałą alternatywę dla palet drewnianych i stają się coraz bardziej popularną jednostką ładunkową na rynku transportowym. W ofercie posiadamy zarówno palety plastikowe używane, jak i nowe.